X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فرهنگ سیاسی ، هنر سیاسی

پنج‌شنبه 31 تیر‌ماه سال 1389 ساعت 05:00 ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ سیاسی ، هنر سیاسی

فرهنگ و هنر دو واژه ی زیبا و پاک هستند همان طور که سیاست برای ما واژه ایی مقدس است همان طور که راهنمای ما گفت سیاست ما بازی دوز و کلک نیست . اما گویا سیاست عده ایی سیاست دوز و کلک و حقه بازی است . عده ایی که قبلا در قافله دوست بودند اما حالابر سر سفره غرب نشسته اند و تغذیه مادی و معنوی و علمی خود را مدیون غرب هستند می گویند که سیاستشان بازی قدرت است و پدر و مادر نمی شناسد، ما خودمان را بهتر از ان ها می شناسیم و می دانیم که سیاست ما عین دیانت ماست و بازی قدرت و دوز و کلک نیست بلکه سیاست ما قصد قربت است و مستحب اما آنها خودشان اعتراف می کنند که سیاستشان حقه بازی است .

اما هنر چه ، آیا هنرتان و فرهنگتان همچون سیاستتان حقه و کلک است یا خیر . خودتان می گویید هنرتان مایه مباهاتتان است و به آن افتخار می کنید و مردم را به دو بخش هنرمند و فرهیخته و دیگر یک مشت بی سواد و بی خانمان می دانید . ما که روی حرف شما حرف نمی زنیم فقط به حرف های خودتان اکتفا می کنیم و می گوییم لابد فرهنگ و هنرتان فرهنگ و هنر پاکی است . اما یک سوال ، فرهنگ و هنر سیاسی چه ؟ آیا فرهنگ بعلاوه سیاست پاک است یا ناپاک ؟ لطفا این را هم بگویید و خیال ما را راحت کنید ، ما دوست نداریم خودمان جواب بدهیم اما با یک منطق بدیهی هرکسی می تواند بفهمد که آن همه سیاست کثیف وقتی وارد هنر پاکتان شود فرهنگ و هنرتان لجن مال خواهد شد .

چرا راه دور می روید ، چرا مدام می گویید سینمای ما یک سینمای فلج است ؟ جواب همین جاست به همین سادگی در دو کلمه هنر سیاسی . هنر شما وقتی با سیاست کثیفتان مخلوط شده است کثیف شده است و مردم همان طور که سیاست کثیفتان را نمی پسندند ، هنر کثیفتان را نخواهند پسندید .

شما با هنرتان دین ، آیین ، فرهنگ ، و اعتقادات مردمتان را به سخره گرفته اید پس چطور می توانید از آنان درخواست کنید که بی احترامی که به آن ها می شود را تماشا کنند . شما چطور می خواهید در آخرت جواب خداوند منان را بدهید که با تمام ابزارتان در مقابل دین ایستاده اید . شاید بتوانید با سیاست و حقه وکلک و زبان در دنیا خود را تبرئه کنید که نمی توانید ، در آخرت چه کار خواهید کرد .آیا آن چهره ایی که شما از دین و بچه مذهبی ها و اسلام و... در فیلم هایتان نشان می دهید عین واقعیت است ، بله درست ، لطفا مجددا توجیح نکنید حداقل این بار کسی کنار شما نیست با وجدان خود صحبت کنید آیا درست است که در تمام فیلم هایتان مذهبی ها به یک شکل هستند و در آخر می گویید خوب بعضی ها این گونه اند ، پس بقیه چه ، پس چرا دنیای خود را آن طور که هست نشان نمی دهید . شما حتی وقتی می خواهید منصف باشید و مقایسه کنید باز نمی توانید و باز سیاست بازی می کنید . مرا دیگر با شما حرفی نیست اما به خاطر خودتان به ندای وجدانتان گوش دهید اگر وجدانی باقی مانده است .

اما ای هنرمندان چرا نشسته اید که عده ایی لباس هنرمندان را دزدیده اند و از قدرت هنر سوء استفاده می کنند . شما هم باید جواب بدهید چون رسالت خود را انجام نداده اید چرا قدرت هنر را فراموش کرده اید و خودرا باخته اید سلاح شما هنر است ، امروز هنر غریب است ،به داد هنر برسید این عده کم اما پر قدرت به واسطه هنر را بر جای خود بنشانید . آیا بسیجی و مذهبی و هیئتی این گونه است که این ها معرفی می کنند ، حاجی ها و آخوند ها این گونه اند که این ها می گویند . پس بدانید اگر روال همین گونه باشد تر و خشک با هم می سوزد . امروز دین و اسلام به واسطه این دزدان هنر مظلوم است و به داد دین برسید .

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo