X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حمایت رییس گروه تروریستی کومله از سران فتنه

جمعه 29 مرداد‌ماه سال 1389 ساعت 11:19 ق.ظ

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری برنا، رییس گروهک تروریستی کومله بر حمایت این گروهک از موسوی، کروبی و فتنه سبز تأکید کرد.
عبدالله مهتدی در عین حال در فرصتی که سایت بدنام روزنت به وی داد، اجازه یافت تا سوابق تروریستی و جنایتکارانه گروهک متبوع خود را انکار کند. 
روزنت پیش از این با مالک ریگی رییس گروهک تروریستی جندالشیطان هم مصاحبه کرده و تلاش کرده بود وی را از جنایات و ترورهای ارتکابی تبرئه کند.
مهتدی در گفت‌وگو با محمدرضا یزدان پناه همکار فراری روزنامه های زنجیره ای، با اعلام حمایت صریح از جنبش سبز گفت: این جنبش دارای ارتباط با اصلاح طلبان حکومتی است، اما ادامه آن نیست. مدل اصلاح طلبی به بن بست رسید و ناکام ماند و باعث شد جنبش سبز شکل بگیرد. 
روش عملی اصلاح طلبان فشار از پایین و چانه زنی در بالا بود. الان جنبش سبز با شفافیت از جدایی دین و سیاست صحبت می کند. 
یکی از تغییرات مهمی که با جنبش سبز صورت گرفته، این است که مرز بین اپوزیسیون خارج کشور با منتقدان داخلی از بین رفته و می توان گفت اینها در هم تنیده شده اند، زبان و گفتمانشان به هم نزدیک شده است و خیلی دیوارهای بی اعتمادی بینشان فرو ریخته است.
رییس گروهک کومله همچنین از «خاصیت قابلیت انعطاف و درنوردیدن مرزهای محدود و پیشین اصلاح طلبی در جنبش سبز» تمجید کرد و گفت: طبیعی بود که با این اوصاف، کومله ها از همان روزهای اول حمایت قاطع خود را از جنبش سبز اعلام کنند. ما انتخابات را تحریم کردیم اما دلیلی نمی شود از حق آنها که در انتخابات شرکت کرده بودند حمایت نکنیم.
وی درباره عملکرد موسوی و کروبی گفت: خارج از چارچوب های ایدئولوژیک و تعلق ایشان به گذشته این نظام که مورد قبول من و خیلی های دیگر نیست، تا آنجا که عملکردشان در این جنبش برمی گردد، مقاومت و ایستادگی آقای موسوی و آقای کروبی را نقطه قوت آنها به حساب می آورد. 
همچنین انعطاف نسبی آنها در مقابل پذیرش افق ها، مباحث و مطالبات نوین جنبش سبز را نکته مثبتی به حساب می آورم. البته در عملکرد آنها در دو سه مقطع مهم جنبش، نقطه ضعف بزرگی را در کارشان دیدم اما محکوم کردن اعدام فعالان کرد (تروریست های وابسته به گروهک پژاک) توسط سران جنبش سبز هم قدم مثبتی بود.
وی درباره سخنان موسوی مبنی بر اینکه «لشکرکشی به کردستان در سالهای ابتدای جنگ اقدام اشتباهی بوده» با لحنی طلبکارانه گفت: من بیان این گزاره از جانب ایشان را یک قدم مثبت به جلو می دانم اما به نظرم ایشان یک ابراز تأسف یا پوزش خواهی بدهکارند.
سرکرده گروهک کومله در عین حال از انعطاف موسوی در باورها که باعث جمع شدن طیف های مختلف در جنبش سبز شده، قدردانی کرد.
  

 

گرفته شده از سیاسینه


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo